8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów

8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły byli zachęceni do wzięcia udziału interesującym pakiecie edukacyjnym, zawierającym m.in. film edukacyjny, lekcję on-line, gry i zabawy edukacyjne oraz łamigłówki. Przedstawili swoje zadania i przypominają, że to od nas i naszych codziennych decyzji zależy stan mórz i oceanów. Oto niektóre prace, w różnej formie.

Jednocześnie zapraszamy dnia 8 czerwca z okazji Światowego Dnia Oceanów o godz. 13:00 do udziału w lekcji on-line, którą poprowadzi zespół MSC Polska. Dzięki wirtualnemu spotkaniu z pracującymi w MSC: Anną Dębicką – oceanografem oraz dr Martą Potocką – biologiem morza, uczniowie wezmą udział w fascynującej przygodzie i poznają bliżej naturalny świat ukryty pod powierzchnią wody oraz najważniejsze czynniki, które zagrażają ekosystemom morskim. Lekcja przewidziana jest dla uczniów ze szkół podstawowych, jednak przedstawione w przystępny sposób informacje, mogą być także ciekawe dla młodszych i starszych uczestników. Na zakończenie lekcji przewidziano krótki panel pytań i odpowiedzi oraz konkurs z nagrodami.

Przed udziałem w lekcji on-line MSC zachęca wszystkich uczniów do obejrzenia filmu edukacyjnego “Mój tata jest rybakiem”, który jest już dostępny na stronie msc.org/pl/edukacja. Podczas 15 minutowej projekcji uczniowie wspólnie z główną bohaterką filmu – córką rybaka – zostaną wprowadzeni w świat oceanów oraz poznają znaczenie zrównoważonego rybołówstwa.

Przygotowany przez MSC zestaw edukacyjny zawiera:

1. Film edukacyjny „Mój tata jest rybakiem”– wprowadzający młodych ludzi w tematykę zrównoważonego rozwoju mórz i oceanów oraz uświadamiający, jak olbrzymią rolę odgrywają rybacy oraz zrównoważone połowy.
  2. Lekcję on-line 8 czerwca godz.13:00z okazji Światowego Dnia Oceanów – dla dzieci, rodziców i nauczycieli.
  3. Materiały edukacyjne dla rodziców i nauczycieli– scenariusze lekcji, arkusze ćwiczeń, tematy do dyskusji, prezentacja oraz inne materiały, które mogą być przydatne podczas prowadzenia lekcji geografii, przyrody czy biologii.
  4. Gry i zabawy edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym – 16-to stronicowy “Mój morski zeszyt” z łamigłówkami i zagadkami dla dzieci oraz gry i zabawy edukacyjne zachęcające do pracy w grupach i eksperymentowania, będące doskonałym uzupełnieniem pozostałych materiałów.
  5. Gry i zabawy dla najmłodszych– kolorowanka, krzyżówka, łamigłówki.
  6. Przepisy kulinarne – dla całej rodziny

Zapraszamy do udziału w lekcji on-line i korzystania z materiałów edukacyjnych MSC. Więcej informacji: www.msc.org/pl/edukacja.