„Akcja – segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej”

Nasza szkoła uczestniczyła w jubileuszowej – już 25. akcji Sprzątania Świata pod hasłem „Akcja – segregacja. 2 x więcej, 2 x czyściej”. O korzyściach płynących z segregacji śmieci nie trzeba chyba już dłużej nikogo przekonywać. Na krótkim apelu uczniowie klasy drugiej w deklamowanych wierszach zachęcali do stosowania jej w codziennym życiu. Dzieci wcieliły się w role kolorowych pojemników. Promowały segregację odpadów i jej zasady – szczególnie to, aby odpady trafiały do właściwych pojemników, bo kiedy trafiają do nieodpowiedniego, stają się zanieczyszczeniem środowiska, zamiast wstępnie posegregowanym surowcem wtórnym. Uczniowie klas starszych w swoich ciekawych pracach plastycznych również przedstawili temat segregacji odpadów. Teraz zdobią one korytarze szkolne.
Po lekcjach odbył się pchli targ. W ten sposób część zabawek, książek i gier już komuś niepotrzebna znalazła innego właściciela. Następnie uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawiczki wyszli w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę: przystanek, teren wokół boiska wiejskiego i pobocza leśnej drogi. Mamy nadzieję, że nie pojawią się tam znowu śmieci!