ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Czwartego maja odbył się w naszej szkole apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dziś, podobnie jak w minionych dziesięcioleciach, rocznica tego wydarzenia obchodzona jest z dumą i świadomością jego ogromnego znaczenia dla narodu polskiego. W przygotowanie apelu oraz efektownej dekoracji zaangażowani byli przedstawiciele klasy IV, V, VI pod kierunkiem pani Agnieszki Tyszkiewicz-Buchingier. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po czym odbyła się część artystyczna. Młodzi aktorzy, którzy wcielili się w rolę uczniów, zadawali pytania zaproszonej do klasy Pani Konstytucji Majowej. Dowiedzieliśmy się, czym jest ojczyzna, jej konstytucja, symbole i barwy narodowe. Była to cenna lekcja historii, a świetna inscenizacja sprawiła, że wszyscy oglądali ją z wielkim zaciekawieniem.