Spotkanie z dziennikarzami RADIA ZACHÓD

Droga do szkoły i z powrotem jest stałym elementem w życiu najmłodszych użytkowników dróg. Dnia 28 marca 2019 r. gościliśmy w naszej szkole dziennikarzy RADIA ZACHÓD-  Marka Turowskiego i Adriana Roszczyka.

Panowie już od wielu lat prowadzą akcję profilaktyczno- edukacyjną dla klas 0- III. Spotkanie z  dziećmi było doskonałą okazją, by porozmawiać z nimi o tym, co na drodze wolno i jak postępować, by cało i zdrowo dotrzeć do celu. Rozmowa o obowiązujących przepisach nie była zwykłą lekcją, lecz praktyczną nauką dobrych nawyków i umiejętności rozpoznawania zagrożeń w drodze do szkoły i z powrotem. Dziennikarze przypomnieli dzieciom również o tym, że bardzoważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych.