Spotkanie z Policją i Strażą Pożarną

Przed feriami zimowymi klasy IV- VI uczestniczyły w spotkaniu ze starszym aspirantem Mariuszem Matuszewskim Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. Policjant przeprowadził z uczniami pogadankę na temat cyberprzemocy- agresji elektronicznej. Poinformował dzieci, jak mają się zachować, aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa i nie doprowadzić do eskalacji prześladowania.Przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu  ważne jest na każdym etapie edukacji dzieci. 13 lutego 2015r. uczniowie klas I- VI mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim- Jakubem Leśko, Marcinem Murawa i Mateuszem Żak. Strażacy rozmawiali na temat bezpiecznych zabaw na sankach, łyżwach czy nartach w ramach rozpoczynających się ferii. Zwracali szczególną uwagą na zasady zachowania się na zamarzniętych akwenach wodnych, uczyli jak zachować się w przypadku zarwania się lodu. Utrwalali numery alarmowe służb ratowniczych i demonstrowali, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Zaprezentowali techniki ratownicze używane podczas udzielania pomocy osobom znajdujących się w bezpośrednim zagrożeniu. Uczniowie mogli zobaczyć sprzęt ratowniczy używany przez strażaków podczas akcji ratowania topiącego.

Dużą atrakcją dla dzieci było oglądanie wozów strażackich, także od wewnątrz. Jednym z nich przyjechał strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowicach- Mateusz Leśko.

Bardzo dziękujemy PANU POLICJANTOWI i PANOM STRAŻAKOM