UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Uroczysty apel rozpoczynający nowy rok szkolny od lat splata się z obchodami wybuchu II wojny światowej. W tegoroczne upamiętnienie tych tragicznych wydarzeń włączony został projekt pt: „Przerwany Marsz”, którego celem było uhonorowanie i upamiętnienie przerwanego wojną dzieciństwa dzieci i młodzieży w dniu wybuchu II wojny 1 września 1939 roku. Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością licznie przybyli goście z pokolenia Polskich Dzieci Wojny.

Wspólnie z zaproszonymi gośćmi utworzyliśmy łańcuch pokoleń trzymając się za ręce i słuchając przejmującego hymnu Polskich Dzieci Wojny. Apel był również okazją do przedstawienia nowej dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Dychowie Pani Iwony Sancewicz oraz nauczycieli i wychowawców klas.