Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego w Drzonowie

W sobotę 23 września uczniowie klas I – IV wraz z wychowawcami w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna” uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Wojska Polskiego w Drzonowie. Celem projektu jest m.in. zapoznanie z historią, kulturą, przyrodą regionu oraz zwrócenie uwagi na pozytywne walory najbliższych okolic i przez to rozwijanie w uczniach emocjonalnego stosunku do ich małej ojczyzny.
W pawilonie ekspozycyjnym pod kierunkiem Pani przewodnik uczniowie obejrzeli eksponaty związane z historią wojskowości od czasów średniowiecza do współczesności. Były to wystawy stałe, jak np. „Broń dawna” i „Żołnierz Polski 1914 -1945”. Na terenie parku dzieci podziwiały rakiety, czołgi, transportery opancerzone, samochody i ciężarówki wojskowe, samoloty myśliwskie i transportowe oraz helikoptery. Najwięcej czasu uczniowie spędzili wokół skansenu fortyfikacyjnego bawiąc się w „wojnę”. Wizyta w muzeum zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, możliwość zobaczenia historycznych eksponatów wojskowych oraz zetknięcie się ze sprzętem w jego rzeczywistym rozmiarze była niezapomnianym przeżyciem. Na koniec usiedliśmy wspólnie przy ognisku i dzieląc się wrażeniami piekliśmy kiełbaski.