XIV Błękitny Festiwal Twórczości Dziecięcej

W dniu 3 czerwca 2015 r., na terenie Nadleśnictwa Krzystkowice – na szkółce Tuchola odbył się XIV Błękitny Festiwal Twórczości Dziecięcej. Tradycją lat ubiegłych konkurs miał charakter międzygminnych zmagań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, a głównym jego celem była ochrona przyrody i jej zasobów. Uczestnicy festiwalu realizowali zadania w ciągu całego roku według załączonego harmonogramu, a efekty swojej pracy przedstawiciele naszej szkoły i przedszkola mogli pokazać na Gali. Uczniowie wykonali komiks, którego bohaterem był krasnoludek, ułożyli krzyżówkę, przygotowali plakaty oraz przywieźli drewniane puzzle. Zadania obejmowały tematykę „Las wokół nas”. W punkcie edukacyjnym na Szkółce Leśnej czekały na dzieci różne atrakcje w postaci konkursów, gier i zabaw. Bawiąc się pozyskiwały wiedzę o lesie. Każdy z uczestników otrzymał drobne upominki, a do szkoły przywieźliśmy pomoc dydaktyczną- zestaw modeli demonstrujących działanie energii odnawialnych (wody, wiatru i Słońca).