ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19.06.2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Dychowie, a dzień wcześniej uroczystość pożegnania najstarszych wychowanków Przedszkola Samorządowego w Dychowie.

Pożegnaliśmy absolwentów, uczniów klasy VIII, którzy pięknym programem artystycznym, wyreżyserowanym przez wychowawczynię Panią Katarzynę Dudzic-Syty zakończyli edukację w naszej placówce. Życzymy im powodzenia, a przede wszystkim trzymamy mocno kciuki, aby dostali się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych. Do klasy ósmej uczęszczało 18 uczniów, z czego 6 ukończyło szkołę z wyróżnieniem : Marcin Ficek, Patrycja Łukasiewicz, Agnieszka Skowrońska, Zuzanna Straszkiewicz, Miłosz Zieliński i Iga Wąsiewicz. Jesteśmy z nich dumni. Najlepszym absolwentem w roku szkolnym 2018/2019, z najwyższą średnią ocen w klasie VIII okazał się laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego Marcin Ficek –ze średnią-5,75 . Egzamin ósmoklasisty również napisał najlepiej. Z języka angielskiego – 95% ,a więc tylko klika punktów dzieliło go od 100%. Brawa dla Marcina!!! Zasłużone nagrody dla niego ufundowali: Urząd Gminy Bobrowice , Patron Szkoły – Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim oraz niezawodna Rada Rodziców- za co pięknie dziękujemy!

Świadectwa z wyróżnieniem w klasach IV-VIII otrzymało 33 uczniów. W klasach I-III -11 uczniów. Nagrody dla wszystkich najlepszych ufundowała Rada Rodziców przy ZSS w Dychowie.

W tym za najwyższą średnią ocen w szkole , którą uzyskała uczennica klasy VI- Kamila Kidoń5,90. Ta klasa mocno rywalizowała o wyniki w nauce , więc jako zespół klasowy uzyskali średnią-4,51. Ten wynik „pobiła” tylko prężna klasa IV uzyskując najwyższą średnią wśród klas IV-VIII– 4,82. Trzymamy kciuki za zdrową rywalizację w kolejnych latach nauki.

Nasi uczniowie brali aktywny udział w różnorodnych konkursach i olimpiadach, najwyższe wyniki to, m.in.:

Tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie z języka polskiego otrzymał Marcin Ficek z klasy VIII,

I miejsce dla Oliwii Madej z kl.VI w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież Zapobiega Pożarom”,

I miejsce dla Małgosi Kret z kl.VI w konkursie „ Bezpieczne wakacje z Lupo”,

Liczne nagrody ( 2 tablety, kreatywne zestawy plastyczne,książki, e-booki, zestaw do doświadczeń, gry dydaktyczne) za całoroczny udział w ogólnopolskim programie edukacji cyfrowej MEGAMISJA dla klas młodszych , uczniowie wykonali w nim 44 zadań,

Zuzia Łabędzka i Gabrysia Murawa z kl. III ( 4 i 5 miejsce) w innowacyjnym konkursie matematycznym „Education Nova Math 2019”, którego celem było zwiększenie motywacji do nauki matematyki, pogłębianie umiejętności matematycznych uczniów oraz rozwijanie analitycznego myślenia. Runda finałowa , odbyła się w siedzibie Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

Nasi uczniowie dzięki działaniom UKS ENERGETYK DYCHÓW – (trener – to złoty, srebrny i brązowy medalista Polski- Jerzy Ostojski)- masowo uczestniczą i otrzymują liczne nagrody: medale i puchary w Biegach na Orientację.

Otrzymali również wiele nagród i wyróżnień w konkursach artystycznych, (plastyczne , recytatorskie) organizowanych przez różne instytucje powiatowe i wojewódzkie.

Dziękujemy za tę wszechstronną aktywność i życzymy sukcesów w kolejnym roku szkolnym.

Wspaniałych i bezpiecznych WAKACJI!!!