Dzień Samorządności

Tradycyjnie z okazji powitania wiosny odbył się w naszej szkole Dzień Samorządności. Pani dyrektor przekazała Mai Dudkowiak klucz do szkoły symbolizujący przejęcie w tym dniu władzy przez brać uczniowską. Wiktoria Babiarz przygotowała dla wszystkich uczniów prezentację „nowego” grona pedagogicznego, które zaraz potem udało się do klas. Nowy plan zajęć uwzględniał sześć lekcji po dwadzieścia minut. Uczniowie do swoich obowiązków podeszli bardzo poważnie. Świetnie się bawiąc uczyli się przy tym organizacji pracy i zarządzania oraz metod przygotowania i prowadzenia lekcji. Po zajęciach wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną.Tutaj nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Ja w przyszłości” w ramach projektu „Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna”. Pierwsze miejsce zajął Patryk Waszczuk (kl.I), który marzy, aby w przyszłości zostać piłkarzem. Drugie miejsce zdobyła Jagoda Czerkies(kl.III)- przyszła malarka, trzecie miejsce przypadło Rafałowi Nużyńskiemu (kl.I), który pragnie w przyszłości zostać policjantem. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy spełnienia marzeń.

W dalszej części apelu dziewczęta zaprezentowały się w programie „Mam talent”. Były przede wszystkim piosenki i tańce. Natasza Stefanowicz zaskoczyła wszystkich- pokazała żonglerkę piłką nożną.
Zgodnie ze staropolskim zwyczajem na boisku spaliliśmy kukłę Marzanny, aby powitać nową, radosną porę roku, której wszyscy z niecierpliwością oczekujemy.