Światowy Dzień Ziemi

Dzieci chętnie i szybko uczą się poprzez zabawę. Właśnie w formie zabawy przebiegała uroczystość z okazji Światowego Dnia Ziemi, która oprócz zwrócenia uwagi na aktualne zagrożenia dla naszej planety, jednocześnie integruje całą społeczność szkolną. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę przyrodniczą i umiejętności pracy w grupie. Zespoły rozwiązywały krzyżówkę i zagadki przyrodnicze, malowały plakaty, musiały rozwiązać test wiedzy o naszej gminie, rozpoznać parki narodowe. Było też zadanie sportowe i z języka niemieckiego.

Zwyciężyła drużyna Ekologów w składzie: Błażej Łabędzki, Adam Gasowski (kl.VI), Patrycja Łukasiewicz, Miłosz Zieliński (kl.V), Jagoda Czerkies, Bartek Smyk (kl.IV), Gosia Kret, Dominik Tabisz (kl.III), Gabrysia Łukasiewicz, Dawid Kowalski (kl.II), Dorian Pieczonka i Kuba Sobczyk (kl.I). Gratulujemy!!!