13 maja w niedzielę!

13 maja, chciałoby się powiedzieć w piątek, ale rzecz miała miejsce w niedzielę, na terenie szkoły w Dychowie odbył się kolejny „Piknik Rodzinny”. Była to już piąta tego typu impreza organizowana przez Radę Rodziców, a trzecia majówka w ich wydaniu.

Tradycyjnie już na kiermaszu „Wszystko po 2 złote” można było nabyć kawę, herbatę, ciasto, napoje, kiełbaski i losy loterii fantowej. Zainteresowanie było duże, a pogoda dopisała. Dychowianie ruszyli tłumnie by wesprzeć wspaniałą inicjatywę, bowiem uzbierane na imprezie pieniądze, tym razem postanowiono przeznaczyć na wycieczkę do ZOO. Po podobnej imprezie w ubiegłym roku udało się zabrać wszystkich na rejs statkiem po Odrze.

Sponsorzy, rodzice i bywalcy imprez szkolnych zdążyli się zatem przekonać, że pieniążki są wydatkowane na „konkretne” cele. Wsparły nas lokalne firmy: Grzegorz Pieczonka, Marzena i Sebastian Kierulowie, Monika Trąbska, Przemysław Wąchała, Szczepan Ostrowski, Marta Kaczmarek, Koło Łowieckie „Odyniec” w Bobrowicach i nasi niezawodni- Wójt Gminy Bobrowice Marek Babul oraz sołtys wsi- Janina Łukaszewicz.

Imprezę uświetniły swoim występem przedszkolacy i uczniowie Szkoły Tańca „Calipso” oraz grupa A-KWADRAT. Sporo śmiechu i dobrej zabawy zapewnił nam mecz siatkówki „siódma kontra reszta świata”. Dogrywka i ostateczne rozstrzygnięcie zaplanowano na październikowym pikniku. Wtedy też wręczony zostanie Puchar Przechodni. Zawody strażackie „rodzic plus dziecko” miały sporo finalistów, a skończyły się przede wszystkim „mokro”! Pani Kasia malowała chętnym dzieciom twarze, tworząc istne dzieła sztuki. W czasie pikniku rozłożona została dmuchana zjeżdżalnia, która przysporzyła kolejnej porcji dobrej zabawy.

Wszyscy nauczyciele, rodzice i mieszkańcy zmęczeni, ale zadowoleni, dziękując sobie nawzajem czekają na jesienny piknik.